Miloš Borisavljević 59. na trci „Velika nagrada generala Patona“ u Luksemburgu

posted in: Stare vesti | 0

Miloš Borisavljević, juniorski reprezentativac Srbije zauzeo je 59. mesto u prvoj etapi Etelbrik – Vinkranž trke juniorskog Svetskog kupa nacija „Velika nagrada generala Patona“ u Luksemburgu sa 3,54 minuta zaostatka iza pobednika Adriana Legrosa (Francuska).
Francuki reprezentativac je stazu do 101 km prešao za 2:34,21 časova (prosek 39,2 km na čas). Bio je na cilju brži od Ivara Silka (Holandija) za 18 sekundi, dok je trećeplasirani Matej Mohorič (Slovenija) imao 35 sekundi zaostatka. Plasman ostalih srpskih vozača: 81. Uroš Jovanović + 7, 09 minuta, 84. Aleksa Veličković – isti zaostatak. Odustao je Marko Danilović…

Druga etapa je u nedelju oko Troveržea od 94,8 km.
Prošle godine trku su završili samo Aleksa Veličković (60. mesto) i Uroš Jovanović (66. mesto). Odustali su u prvoj etapi Marko Danilović, Đorđe Stevanović (Železničar MBN) i Filip Pavlović (Partizan).