Stević 15. u prologu „Sibiu tura“

posted in: Stare vesti | 0

SIBIU, 11. jul (Info centar)

– Ivan Stević srpski biciklista, član rumunskog Tušnada, pobednik trke „Kroz srbiju“ 2011. i 2013. i šampion Srbije u drumskoj trci ove godine, počeo je treću trku „Sibiu tur“ u Rumuniji (visoka kategorija 2.1) osvajanjem 15. mesta u prologu, pojednačnom hronometru u centu grada Sibiu sa osam sekundi zaostatka iza pobednika Maroša Kovača (Slovačka, Dukla).

Kovač je stazu, na kojoj je bilo dosta delova sa kockom, od 2,4 km oko starog jezgra ovog transilvanskog grada, prešao za 3,37 minuta. Drugo mesto zauzeo je Italijan Omar Bertaco sa sekundom zaostatka, dok je treći završio Kristijan Halmig (Luksemburg) sa tri sekunde slabijim vremenom…

Najbolji plasman od članova srpske reprezentacije imao je Esad Hasanovič na 39. mestu u konkurenciji 117. biciklista sa 13 sekundi zaostatka. Pozicije ostalih srpskih reprezentativaca: 55. Jovan Zekavica + 15, 87. Miloš Borisavljević +23, 88. Gabor Kasa + 23, 103. Stefan Stefanović + 28, 111. Marko Danilović + 1,41 minut. Ukupno je startovalo 117 biciklista u 17 ekipa.

Prva etapa je u petak 12. jula Sibiu – Balea lac od 143,6 km sa ciljem na 2.000 metara nadmorske visine.

Nagradni fond na trci je 30.000 evra. Pobednik u generalnom može da računa na 3.500 evra, a slavodobitnik u etapi na 1.836 evra.

Prošle godine je Gabor Kasa pobedio u poslednjoj etapi, trijumfovao na tri prolazna cilja i osvojio crvenu majicu za sprintere. U generalnom plasmanu, Kasa je lane završio na 11. mestu, dok je Esad Hasanović bio 12.