Vrečer pobedio, Der 28. na Istarskom proleću

posted in: Rezultati | 0

Slovenac Robert Vrečer pobedio je u sedmoj trci „Istrasko proleće“ u kategoriji 2.2 dok je srpski reprezentativac Žolt Der zauzeo 28. poziciju u generalnom plasmanu.

U poslednjoj, trećoj, etapi, od Poreča do Pazina do 130 kilometra, trijumfovao je u sprintu grupe od četvorice vozača Hrvat Rogina iz Loborike koji je stazu prošao za 2:58,57 časova (prosek 43,5 km na čas). Drugo i treće mesto pripalo je Slovencima Furdiju (Sava) i Tratniku (Radenska). U grupi od 31 bicikliste koji su stigli u vremenu petoplasiranog sa 29 sekundi zaostatka na 26. mestu bio je Jovan Zekavica, a na 35. mestu Žolt Der. Plasman ostalih srpskih biciklista u etapi: 85. Predrag Prokić +1,56, 91. Marko Stanković + 9,05, 113. Dragan Spasić – isti zaostatak itd.

– Nisam zadovoljan kako su vozili stariji i iskusniji reprezentativci , moraju mnogo bolje, iako smo na startu sezone – komentar je Radiše Čubrića selektora reprezentacije Srbije. – Čestitike mladom Zekavici, ovo mu je prva  jača seniorska trka i za njega je ovaj plasman odličan. Malo nas je pad Hasanovića u drugoj etapi porometio, jer nije startovao u trećoj…
Trudićemo se da dobijemo nekoliko poziva za trke u Italiji i Turskoj i da do treke Banjaluka – Beograd 23. i 24. aprila popunimo program…

U generalnom plasmanu, Vrečer je osvojio žutu majicu sa vremenom 9:52,55 časova i za 18 sekundi pretekao Furdija, a za 24 sekunde Roginu. Plasman biciklista iz Srbije: 28. Žolt Der + 2,49, 43. Jovan Zekavica + 3,47, 76. Predrag Prokić + 6,58, 93. Marko Stanković + 14,12, 107. Dragan Spasić + 16 minuta itd. Startovalo 168 završilo 130 biciklista. U ekipnoj konkurenciji Srbija je 13. od 29 ekipa (25 završilo trku). Pobedila je ekipa Rabobank.