Jovanović završio na 30. mestu u Norveškoj

posted in: Stare vesti | 0

Nebojša Jovanović (Sparta, Prag) završio je trku kategorije 2.2 „Velika nagrada Ringerike“ u Norveškoj na 30. mestu u generalnom plasmanu.

U poslednjoj, petoj, etapi od 145 kilometra, zauzeo je 27. mesto sa 38 sekundi zaostatka u odnosu na pobednika Fingstena  (Nemačka) ali mu je i ovo bilo dovoljno da popravi generalni plasman za čak 25 mesta jer je posle četvrte etape bio 55.

U generalnom plasmanu slavio je Norvežanin Krister Rake sa sekundom prednosti u odnosu na Rusa Firsanova i 51 sekundom boljim vremenom od Fingstena. Jovanović je na 30. mestu imao 4,01 minut zaostatka.

Najbolji brdski vozač je Rus Firsanov, najbolji na prolaznim ciljevima Norvežanin Langen. U ekipnoj konkurenciji pobedio je profi tim Džajko Skins, Sparta je peta.