Na Skupštini BS Srbije uručeni trofeji najboljima u Ligama Srbije

posted in: Stare vesti | 0

Na Skupštini Biciklističkog saveza Srbije u sali u Starom Difu, uručeni su trofeji najuspešnijim biciklistima i ekipama u Ligi Srbije u drumskom i planinskom biciklizmu u 2011.
– Imali smo veoma napornu, ali i uspešnu prošlu godinu – rekao je u pozdravnoj reči predsednik BSS Dragan Dostinić.- Ispunili smo glavni cilj da imamo dva vozača na Olimpijskim igrama u Londonu i zahvaljujem se na podršci, bez koje ne bi bilo ni ovog uspeha, Ministarstvu omladine i sporta Srbije i Olimpijskom komitetu Srbije kao i našim sponzorima i prijateljima biciklističkog sporta. Čestitam i svim biciklistima, trenerima i klubovima jer je i njihov trud i rad utkan u naša sjajne rezultate koje u olimpijskoj godini imamo obavezu da potvrdimo.
Usvojeni je finansijski izveštaj kao i izveštaj o radu i plan za 2012. Nabavljen je, uz podršku renomirane Auto kuće Čačak, i jedan putnički automobil, dok će uskoro stići i 20 bicikala koji će se na revers podeliti klubovima za mlade bicikliste…


Usvojen je i novi Statut BS Srbije u skladu sa Zakonom o sportu i obavezom preregistracije.
Zbog primedbe na redosled u kategoriji elita u ekipnoj konurenciji za planinski biciklizam izostalo je proglašenje. Klub Radnički iz Kragujevca je u skladu sa pravilnicima, na prvoj trci u sezoni prijavio će za njih u ekipnoj konkurenciji voziti Aleksa Marić iz Crvene zvezde, ali o tome nisu obavešteni i drugim klubovi, pa će o svemu raspravljati Stručna komisija BSS kao i koordinacioni tim za planinski biciklizam u UO BSS.
Pehare su uručivali predsednik BSS Dragan Dostanić, generalni sekretar Petar Rokvić, Saša Gajičić selektor juniora kao i članovi UO BSS i istaknuti biciklistički radnici dr Margit Savović, Ladislav Mamužić, Nebojša Subić, Miroljub Krstić, Nikola Živković, Nebojša Popov, Aleksandar Marić, Ivan Davosir, Dragan Nikolić, Boris Popović, Tibor Tarjan i drugi.
Najbolji u drumskom biciklizmu u 2011 – elita: 1. Nebojša Jovanović (Partizan), 2. Žolt Der (Radnički, Kragujevac), 3. Esad Hasanović (Partizan). Ekipno: 1. Partizan, 2. Radnički (Kragujevac), 3. Metalac (Kraljevo).
Do 23 godine: 1. Dejan Marić (Radnički, Kragujevac), 2. Jovan Zekavica (Partizan), 3. Miloš Stojanović (Metalac).
Juniori: 1. Marko Polumirac (Metalac), 2. Uroš Jovanović (Šumadija Biro plan Aranđelovac), 3. Miloš Borisavljević (Metalac). Ekipno: 1. Metalac (Kraljevo), 2. Borac (Čačak), 3. Železničar MBN (Niš).
Kadeti: 1. Aleksandar Mitić (Partizan), 2. Luka Kotur (Partizan), 3. Darko Devedžić (Metalac). Ekipno: 1. Partizan, 2. Metalac, 3. Spartak (Subotica).
Mlađi kadeti: 1. Dario Nimčević (Spartak), 2. Igor Čipkar (Šid), 3. Milan Rulić („Boba“, Valjevo). Ekipno: 1. „Boba“ (Valjevo), 2. Šid, 3. Spartak (Subotica).
Planinski biciklizam – elita: 1. Bojan Đurđić (Randički), 2. Ivan Jovonović (Progresiv, Beograd), 3. Boris Popović (Ris sajakling).
Do 23 godine: 1. Aleksa Marić (Crvena zvezda), 2. Akoš Brindza (Kapriolo), 3. Milan Nešić (Orlovac Sistem FPS Crna Trava). Ekipno: 1. Ris sajkling (Novi Sad).
Žene: 1. Jovana Crnogorac (Novi Sad), 2. Ivana Kostić (Orlovac Sistem FPS), 3. Vanesa Durman (Fantik). Ekipno: 1. Orlovac Sistem FPS (Crna Trava).
Juniorke: 1. Milica Rakić (Novi Sad), 2. Violeta Trifković (Orlovac Sistem FPS), 3. Kristina Jakotin (Novi Sad). Ekipno: 1. Novi Sad.
Juniori: 1. Ognjen Stanković (Olrovac Sistem FPS), 2. Vladan Travičić (Fanatik), 3. Dimitrije Kovačević. Ekipno: 1. Orlovac Sistem FPS (Crna Trava), 2. Fanatik (Novi Sad).
Kadeti: 1. Slobodan Stanković (Novi Sad), 2. Slobodan Babić (Fanatik), 3. Danijel Njiradi (Kapriolo). Ekipno: 1. Novi Sad, 2. Fanatik, 3. Ciklomanija (Zrenjanin).
Mlađi kadeti: 1. Milutin Zeljković (Novi Sad), 2. Aleksandar Mijatović (Novi Sad), 3. Miloš Havrličak (Jednota Šid). Ekipno: 1. Novi Sad, 2. Jednota (Šid).
Mastersi – apsolutna kategorija: 1. Bojan Vasović, 2. Eduard Župan (obojica Novi Sad) 3. Branislav Matić (Fanatik). Ekipno: 1. Novi Sad, 2. KPB Bela Stena (Kruševac), 3. Fanatik.
Mastersi B: 1. Bojan Vasović (Novi Sad), 2. Branislav Golubović (KPB Bela Stena), 3. Dejan Bogdanović (Ris sajkling).
Mestersi C: Ivan Davosir, Zoran Božić, 3. Petar Vrček (svi Fanatik).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.