Najbolji u 2010.

posted in: Stare vesti | 0

Der i Đurđić najbolji u eliti, kraljevački Metalac u drumskom i Orlovac „Sistem FTO“ u planinskom biciklzmu osvojili najviše titula u Ligama Srbije

Pobednik u kategoriji elita u Ligi Srbije u drumskom biciklizmu je Žolt Der (Partizan Srbija) a do 23 godine Marko Stanković iz Metalca, dok je u planinskom biciklizmu titulu poneo Bojan Đurđić uz kragujevačkog Radničkog u eliti i Aleksa Marić iz Crvene zvezde u konkurenciji vozača do 23 godine. Obojica su pobedili svim trkama lige!
Kraljevački Metalac sa četiri titule u Ligi Srbije u drumskom biciklizmu je najtrofejniji klub, dok je u planiskom biciklizmu Orlovac „Sistem FTO“ iz Crne Trave najuspešniji sa čak sedam prvih mesta. U drumskom biciklizmu, po dve titule pripale su čačanskom Borcu i profi timu Partizan Srbija, dok kragujevački Radnički u planinskom biciklizmu ima tri prva mesta.

Trofeje najuspešnijima u Ligama Srbije uručeni su u svečanom delu godišnje Skupštine Biciklističkog saveza Srbije (prisustvovalo 26 delegata sa punomoćjem), na kojoj je usvojen izveštaj o radu i finansijskom poslovanju, kao i program u predolimpijskoj 2011.
U diskusiji je bilo i kritičkih tonova, posebno delegata Metalca Rajka Čubrića koji je zatražio i detaljaniji finansijski izveštaj o potrošenim sredstvima i ukazao, između ostalog, i na podatak da je preko 240.000 dinara otišlo na meterijalne troškove i kancelarijski materijal!
– Sva finansijska dokumentacija postoji u kancelariji saveza i moguć je uvid, a troškovi na koje je ukazano su visoki jer smo u obavezi prema Ministarstvu omladine i sporta Srbije i drugim institucijama, da dostavljamo i periodične izveštaje koji su veoma obimni i njihova priprema košta, od papira, preko tonera za štampanje do koričenja – objasnio je predsednik BSS Dragan Dostanić, a delagati su, potom, prihvatili izveštaj o fiansijskom poslovanju sa 20 glasova za, jednim protiv i jednim uzdržanim.
Prihvaćen je i program za 2011. sa 24 glasa za i jednim protiv, u kome je akcenat stavljen na ispunjenje olimpijskih normi za London. Delegati su izglasali i zahtev da BSS obavezno nabavi jedno vozilo za reprezentativne i druge akcije da se „srpski biciklisti više ne brukaju na trkama“.
– Naš budžet će, ako se usvoji, u idućoj godini biti nešto preko 200.000 evra i nije ni polovina onog što ima prosečna profi ekipa. Zato moramo da se trudimo da svaki dinar racionalno trošimo, a na to nas obavezuje Ministarstvo omladine i sporta Srbije sa kojima odlično sarađujemo i imamo maksimalno razumevanje – naglasio je Dragan Dostanić. – Slažem se da uložimo napor da reprezentativcima omogućimo kvalitetne pripreme i podignemo nivo uslova na putovanjima i takmičenjima.

Evo i najuspešnijih u biciklističkim Ligama Srbije u 2010.
– drumski biciklizam, elita: 1. Žolt Der, 2. Esad Hasanović (obojica Partizan), 3. Dragan Spasić (Železničar MBN). Ekipno: 1. Partizan, 2. Železničar MBN (Niš), 3. Metalac (Kraljevo).
Do 23 godine: 1. Marko Stanković (Metalac), 2. Nikola Kozomara (Partizan), 3. Dejan Marić (Partizan). Ekipno: 1. Metalac, 2. Partizan, 3. Železničar MBN.
Juniori: 1. Marko Bogdanović (Železničar MBN), 2. Marko Danilović (Borac), 3. Miloš Stojanović (Metalac). Ekipno. 1. Borac (Čačak), 2. Metalac (Kraljevo), 3. Šumadija (Aranđelovac).
Kadeti: 1. Stefan Stefanović (Borac), 2. Miloš Borisavljević, 3. Marko Polumirac (obojica Metalac). Ekipno:1. Metalac, 2. Borac, 3. Partizan.
Mlađi kadeti: 1. Darko Devedžić (Metalac), 2. Nemanja Dugalić (Borac), 3. Dario Nimčević (Spartak, Subotica). Ekipno: 1. Spartak (Subotica), 2. Metalac, 3. Novi Pazar.
Liga mastersa u drumskom biciklizmu, aposolutni plasman: 1. Dragoslav Simić, 2. Miroslav Uskoković (obojica Partizan), 3. Zoran Pavlović (Metalac).
„A“ kategorija: 1. Slobodan Radovanović (Elit, Novi Sad), 2. Dejan Dolašević, 3. Đorđe Mirčić.
„B“ kategorija:1. Dragoslav Simić (Partizan), 2. Mile Drakulić (Kikinda), 3. Siniša Živković.
„C“ kategorija: 1. Miroslav Uskoković (Partizan), 2. Zoran Pavlović (Metalac), 3. Goran Korica (Progresiv).
„D“ kategorija: 1. Mihajlo Vidaković (Vojvodina), 2. Ferenc Šiber (Sombor).
Planinski biciklizam, elita: 1. Bojan Đurđić (Radnički), 2. Aleksa Marić (Crvena zvezda), 3. Boris Popović (Ris sajkling). Ekipno.1. Radnički (Kragujevac), 2. Ris sajkling (Novi Sad), 3. Progresiv (Beograd).
Do 23. godine: 1. Aleksa Marić (Crvena zvezda), 2.Oliver Štrbac (Fanatik), 3. Marko Popović (Ris sajkling). Ekipno. 1. Fanatik (Novi Sad), 2. Ris sajkling, 3. BK Novi Sad.
Žene: 1. Nikoleta Mitrović (Orlovac „Sistem FTO“), 2. Vanesa Durman (Fanatik), 3. Milica Rakić (BK Novi Sad). Ekipno. 1. Orlovac „Sistem FTO“ (Crna Trava), 2. BK Novi Sad, 3. Fanatik.
Juniori: 1. Negovan Stanačkov (Orlovac „Sistem FTO“), 2, Aleksandra Cvetković (Radnički), 3. Mirko Skandarski (Radnički). Ekipno: 1. Radnički, 2. Orlovac „Sistem FTO“, 3. BK Novi Sad.
Juniorke: 1. Ivana Kostić (Orlovac „Sistem FTO“), 3, Milica Rakić (BK Novi Sad), 3. Jilija Ristić (Orlovac „Sistem FTO“). Ekipno: 1. Orlovac „Sistem FTO“, 2. BK Novi Sad.
Kadeti: 1. Marko Simijonović (Orlovac „Sistem FTO“), 2. Vladan Travičić (BK Novi Sad), 3. Jovan Ivan (Hajduk, Kula). Ekipno: 1. Orlovac „Sistem FTO“, 2. Ciklomanija (Zrenjanin), 3. Partizan.
Mlađi kadeti: 1. Danijel Njiradi (Kapriolo), 2. Momčilo Gajić (Fanatik), 3. Aleksa Lončarev (Ciklomanija). Ekipno: 1. Ciklomanija.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.