Radna verzija trke kroz Srbiju

posted in: Vesti | 0

Trasa i informacije 

Trka kroz Srbiju – radna verzija 

Pobednici trke od osnivanja 1939. godine do danas.

1939 Socialist Federal Republic of Yugoslavia August Prosenik (YUG)
1940 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Janez Peternel (YUG)
1941–
1962
Nije bilo trke
1963 Poland Jozef Vávra (POL)
1964 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Jože Valenčič (YUG)
1965 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Radoš Čubrić (YUG)
1966 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Andrej Boltezar (YUG)
1967 Poland Ryszard Zapała (POL)
1968 Czech Republic Jan Vávra (CZE)
1969 Czech Republic Břetislav Souček (CZE)
1970 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Radoš Čubrić (YUG)
1971 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Cvitko Bilić (YUG)
1972 Czech Republic Petar Hladik (CZE)
1973 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Cvitko Bilić (YUG)
1974 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Jože Valenčič (YUG)
1975 Czechoslovakia Jiří Bartolšik (TCH)
1976 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Jože Valenčič (YUG)
1977 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Drago Frelih (YUG)
1978 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Drago Frelih (YUG)
1979 Czech Republic František Kundert (CZE)
1980 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Drago Frelih (YUG)
1981 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Bojan Ropret (YUG)
1982 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Dragić Borovičanin (YUG)
1983 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Mladen Lojen (YUG)
1984 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Gorazd Penko (YUG)
1985 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Mikoš Rnjaković (YUG)
1986 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Janiz Lampic (YUG)
1987 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Rajko Čubrić (YUG)
1988 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Rajko Čubrić (YUG)
1989 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Robert Sebenik (YUG)
1990 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Mikoš Rnjaković (YUG)
1991 Socialist Federal Republic of Yugoslavia Mikoš Rnjaković (YUG)
1992 Serbia and Montenegro Zoran Ilić (SCG)
1993 Russia Andrei Kokorine (RUS)
1994 Russia Alexei Sivakov (RUS)
1995 Ukraine Oleksandr Fedenko (UKR)
1996 Serbia and Montenegro Mikoš Rnjaković (SCG)
1997 Serbia and Montenegro Saša Gajičić (SCG)
1998 Slovenia Robert Pintarić (SLO)
1999 Finland Kjell Carlström (FIN)
2000 Serbia and Montenegro Alexandar Nikačević (SCG)
2001 Serbia and Montenegro Saša Gajičić (SCG)
2002 Serbia and Montenegro Alexandar Nikačević (SCG) Alessio
2003 Poland Jacek Walczak (POL) Legia-Bazyliszek
2004 Japan Koji Fukushima (JPN) Bridgestone–Anchor
2005 Croatia Matija Kvasina (CRO) Perutnina Ptuj
2006 Bulgaria Ivaïlo Gabrovski (BUL) Flanders
2007 Slovenia Matej Stare (SLO) Perutnina Ptuj
2008 Croatia Matija Kvasina (CRO) Perutnina Ptuj
2009 Italy Davide Torosantucci (ITA) Centri della Calzatura
2010 Italy Luca Ascani (ITA) CDC–Cavaliere
2011 Serbia Ivan Stević (SRB) Partizan Powermove
2012 Germany Stefan Schumacher (GER) Christina Watches–Onfone
2013 Serbia Ivan Stević (SRB) Tuşnad
2014 Poland Jarosław Kowalczyk (POL) BDC Marcpol
2015 Russia Ivan Savitskiy (RUS) RusVelo
2016 Slovenia Matej Mugerli (SLO) Synergy Baku
2017 Greece Charalampos Kastrantas (GRE) Dare Viator Partizan
2018 Argentina Nicolás Tivani (ARG) Trevigiani Phonix–Hemus 1896

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.